Powered by ZigaForm version 3.9.9.8

Daha Enerjik Olmak İçin 4 Adım!

Çoğumuz sabah yataktan kalkmak konusunda problem yaşarız. Ne alarm sesi ne de gün ışığı kısacası hiçbir güç bizi “kolayca” o yataktan kaldıramaz. Yataktan kalkmayı başarsak bile gün o kadar da iyi geçmez. Sürekli esneme, halsizlik, yorgunluk halleri ve devamında gelen verimsizlik… Bunlar kaderimiz değil. Önüne geçmek de çok basit. Üstelik sadece 4 adımda!

Düzeli Antrenman

Tembellik yapmak istediğimiz zaman büyüklerimiz, hepsi aynı kapıya çıkan bir sürü özlü sözü sıralar: “İşleyen demir ışıldar, pas tutmaz.”, “Nerede hareket orada bereket.”, “Yatan aslandan gezen tilki yeğdir.” gibi örnekler çoğaltılabilir. Peki, bunların enerjik olmakla ne ilgisi var? Aslında çok ilgisi var. Düzenli antrenman yaptıkça vücut çalışır ve endorfin ile serotonin hormonlarını salgılar. Bunlar da daha vücudun daha enerjik olmasını sağlarken psikolojik olarak da iyileştirir.

WWC’nin entegre antrenman modeli ile sadece kişiye özel oluşturulan antrenman programları, kişinin yanlış veya eksik uygulamalarla sağlığından olmasını engeller. Kişiye özel antrenman modeli dünyada ve Türkiye’de ilk kez WCC tarafından uygulanmaktadır.

Düzenli Uyku

Sağlıklı ve enerjik olmanın önündeki en büyük engel düzensizliktir. İşte bu nedenle zinde kalmak için kendimize bir uyku düzeni oluşturmalıyız. Düzensiz uyku yorgun uyanmamıza neden olurken diğer taraftan kilo vermemizi de engeller.

Dengeli Beslenme

Dengeli beslenmenin önemi kilo verme ve alma süreçlerinde üzerine basa basa vurgulanır. Aynı düzenli uykuda olduğu gibi. Uyku ve beslenme düzeni birbirinden bağımsız değildir. Düzensiz uykuya sahip kişilerde daha çok abur cubur yemek, fast-food ile beslenmek gibi eğilimlere rastlanır. Gece daha az seviyede salgılanan serotonin hormonunun yerini çikolata gibi yüksek şeker ve kalori içeren yiyeceklerle doldurmaya çalışır. Bu da uzun vadede vücutta yağ depolanmasına bağlı olarak halsizlik ve yorgunluk vb. durumlara sebep olur. Bunun önüne geçmek için saatli yememiz ve ağır, yağlı, yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durmamız gerekir.

Bol Su Tüketimi

Sağlıklı bir insanın günde 2,5 ile 3 litre arasında su tüketmeli. Bunu herkes söylüyor da, faydası ne? Faydası şu, su metabolizmayı ve sindirim sistemini çalıştırır. Düzgün çalışan metabolizma ile sindirim sistemi vücuttan atılamayan fazlalıkların atılmasını sağlar. Vücutta ağırlık yapan her şey bizde yorgunluk, halsizlik, sürekli uyku hali vb. ruh hallerine sebep olur. Yani fazlalık olan her şey bizim zararımızadır. Aynı zamanda hücrelere oksijen ve besin taşıdığı için her bir organın görevini yapmasına yardımcı olur.

Hayatımızı değiştirmek ve dönüşümü başlatmak işte bu kadar kolay!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir